Moyra "Foil Stamping Polish" - Review

Hi! Today I would like to tell about  Moyra "Foil Stamping Polish", Beside its basic use I decided to check how it goes with different types of nail powders. Nice reading to everyone!

Cześć! Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o lakierze do stemplowania "Foil Stamping Polish" od Moyry. Poza jego podstawowym zastosowaniem, postanowiłam również sprawdzić jak spisze się z różnymi rodzajami pyłków. Zapraszam!"Foil Stamping Polish" is available in three colors: "01 Black", "02 White" i "03 Silver". I have the most universal shade - black. The color doesn't matter while stamping with foil. It becomes significant when it comes to play with pigments and other nail powders ;-)

"Foil Stamping Polish" jest dostępny w trzech kolorach: "01 Black", "02 White" i "03 Silver". Ja mam jeden, w najbardziej uniwersalnym kolorze czyli czarnym. Kolor nie ma znaczenia w przypadku odbijania folii transferowej. Istotnym staje się gdy zaczynamy się bawić pigmentami i pyłkami ;-)


We used "Foil Stamping Polish" as a regular stamping nail polish. After placing the stamp pattern on the nail we have to apply the piece of the foil, press it and tear it off. If we miss some spot of the pattern we can easily press the foil once again..

Z "Foil Stamping Polish" postępujemy jak z klasycznym lakierem do stempli. Po odbiciu wzoru na paznokciu przykładamy kawałek folii, dociskamy i odrywamy. Jeśli ominiemy któreś miejsce wzoru bez problemu możemy ponownie docisnąć do niego folię. 


If it goes to transfer foil it should be thin and of superior quality. Unfortunately, not all of my foils that worked in the past. That's why I decided to get three Moyra's foils in colors "01 Silver", "02 Gold" and "03 Red" (I also have a piece of good quality gold foil from Indigo Nails - it was a gift for one of my orders). There is also a fourth color available - "04 Blue".

Jeśli chodzi o folię transferową, musi być ona cienka i bardzo dobrej jakości. Niestety w przeszłości nie wszystkie folie mi się sprawdzały, dlatego też zdecydowałam się na trzy folie od Moyry w kolorach "01 Silver", "02 Gold" i "03 Red" (mam jeszcze skrawek dobrej jakości złotej folii od Indigo Nails, który dostałam jako gratis do zamówienia - on też się dobrze sprawdza). Jest jeszcze dostępny czwarty kolor - "04 Blue".


In case when we want to use a gel polish, it's importatnt to stamp over a layer without dispersion (for example on "Dry Top"). Otherwise, the transfer foil will stick to the dispersive layer of base color instead of the stamped pattern and the whole nail will be covered in foil ;-)

W przypadku lakierów hybrydowych ważnym jest aby odbić stempel na warstwie bez dyspersji  (np. na "Dry Top'ie"). W przeciwnym razie folia przyklei się do warstwy dyspersyjnej koloru bazowego i zamiast samego wzoru, cały paznokieć będziemy miały pokryty folią ;-)


Moyra also recommends "Foil Stamping Polish" for pigments and other nail powders. Unfortunately, I don't have any pigments in my collection (how could it happen?!), despite having tons of powders and glitters :-P I tested some of them, paying attention to their fineness.

Moyra poleca również "Foil Stamping Polish" do zabawy z pigmentami i innego rodzaju pyłkami. Ja niestety nie mam w swoich zbiorach (jak to się stało?!) żadnych pigmentów natomiast wszelkich pyłków i brokatów jest u mnie wręcz istne zatrzęsienie ;-P Przetestowałam ich kilka rodzai, zwracając uwagę na różnorodność w ich miałkości. As you can see on the picture above, gold glitter and Metal Manix "Goldparticles are to big for this technique. Other powders, on the other hand, were "rubbing" into the layer without dispersion, colouring the background. Well, I just need to do the test with pigments ;-)

Jak widać na powyższych zdjęciach złoty brokat oraz Metal Manix "Gold" okazały się mieć zbyt duże drobiny do tej techniki. Z kolei pozostałe pyłki samoistnie "wcierały się" w warstwę bez dyspersji, zabarwiając tło wzorników. Nic tylko pozostaje zrobić próbę z pigmentami ;-) 


I don't know about you, but I liked the stamping foil patent very much - it gives us a totally different kind of shine compared to metallic stamping polishes ;-) On the picture above you can see the nail art made using this technique (here you can find the full post). Now, the only thing that I have left to do is test "Foil Stamping Polish" with pigments :-D

Nie wiem jak Wam, ale mi patent ze stemplowaniem folią transferową bardzo przypadł do gustu - jest to zupełnie inny poziom blasku niż w przypadku metalicznych lakierów do stempli ;-) Na powyższym zdjęciu widzicie zdobienie z wykorzystaniem tej metody (pełen wpis jest dostępny tutaj). To teraz pozostaje mi tylko przetestować "Foil Stamping Polish" z pigmentami :-D

You can also find me here 
Możecie mnie również znaleźć na

https://www.facebook.com/nailitbyinanna/   https://www.instagram.com/nail.it.by.inanna/   https://www.bloglovin.com/blogs/nail-it-by-inanna-10112201?referrer_context=blog_search_autocomplete

18 comments:

 1. Świetne cudo!!!

  muszę sobie kupić to cudo i to do pigmentów!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Polecam, polecam :-) Przy czym... to jedno i to samo :-P

   Delete
  2. To dobrze, mniejszy wydatek :)

   Delete
 2. Rany, jak ja uwielbiam takie błyskotki. Bosko wygląda :)

  ReplyDelete
 3. Super efekt. Bardzo mi się podoba. Zdecydowanie inny niż srebrne lakiery do stempli :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. To prawda, lakiery nie mają lustrzanej tafli ;-)

   Delete
 4. cieszę się, że pierwsze folie transferowe jakich użyłam to właśnie te z Moyra, bo inaczej pewnie bym się zraziła ;) bardzo lubię ten lakier i efekt jaki można dzięki niemu uzyskać :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Trzeba mieć pewność, że są cienkie i faktycznie działają. Mam kilka, które są do niczego. Jeszcze próbki które mam z Indigo mają dobrą jakość ;-)

   Delete
 5. Trochę szkoda że zwykłe folie transferowe kiepsko się odbijają. :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zwykłe czyli? Te są zwykłe, po prostu są dobrej jakości :-P

   Delete
 6. Hmm. Jak to się stało, że ja nie mam jeszcze tego lakieru??? ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie wiem :-P Ale na pewno niebawem uzupełnisz swoje zbiory ;-)

   Delete
 7. Ciekawy pomysł ze stemplowaniem folią transferową ;-) Wydawało mi się, że pisałam to kiedyś w komentarzu ale nie widzę tego (czyli może faktycznie mi się wydawało) - próbowałaś może czy ten lakier nada się do odbijania folii transferowej na całym paznokciu - tzn nadać się pewnie nada, ale czy będzie lepszy niż klej do folii? ;-)
  Mi się bardzo podoba efekt, który osiągnęłaś za pomocą tego złotego brokatu - niby drobinki duże, ale całość wygląda super!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie próbowałam - muszę zrobić test. Przy czym on jest czarny i nie widać, tak jak w przepadku kleju, czy jest już suchy...
   Dla mnie ten efekt z Metal Manixem "Light Gold" jest taki nijaki. Nie wiadomo do końca o co chodzi :-P

   Delete
 8. No i juz wpadł do mojej wish listy :D Świetna sprawa ❤️❤️❤️

  ReplyDelete

Wszystkie komentarze są dla mnie bardzo cenne, a w szczególności te konstruktywne i krytyczne.
Spam będzie kasowany. Oferty ,,obserwowania za obserwowanie" również nie są mile widziane.
Zapraszam do komentowania.

Inanna

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 NAIL IT! by Inanna , Blogger