Projekt Tęcza: Kolor Granatowy

W ,,granatowym tygodniu" postanowiłam zrobić paznokcie z większą ilością ozdób :-) Od dłuższego czasu chodziło za mną takie ,,przeładowane" zdobienie, jednak z drugiej strony nie chciałam uzyskać bazarowego efektu :-P
Jako bazy użyłam lakieru z KleanColor ,,10 Sappphire". Jest to bardzo delikatny duochrom w kolorze stalowego błękitu z dodatkiem fioletu. W zdobieniu nie widać tego efektu, ponieważ praktycznie cały lakier jest przykryty warstwami innych lakierów :-P 


Następnie nakleiłam paski do frencza, tak aby powstał ,,moon manicure". Z naklejonym ,,moonem" zaczęłam cieniować pozostałą część paznokcia, kolejno lakierami z KleanColor w odcieniach: ,,9 Cobalt" oraz ,,165 Metallic Sapphire", zostawiając końcówkę w kolorze ,,10 Sapphire".


Nie zrywając paska od frencza, odbiłam stempel lakierem do stempli Konad w kolorze czarnym. Następnie delikatnie ściągnęłam ,,księżycowe paski" i na wszystko położyłam Seche Vite'a.


Jako ozdób użyłam maleńkich cekinów w kształcie łezek w kolorze granatowym i błękitnym, tworząc coś na kształt korony. Na jej szczycie umieściłam tzw. ,,romb 3D" w odcieniu srebrno-morsko-błękitnym. ,,Koronę" zabezpieczyłam Top Coat'em od Essence.


We wcześniejszych zdobieniach używałam już tego typu ozdób i muszę powiedzieć, że są bardzo wygodne. Nie odstają, nie zahaczają o ubrania czy  włosy, ładnie trzymają się płytki paznokcia (przyklejam je na zwykły top coat).


Teraz przyszła pora na małą zagwozdkę... Po raz pierwszy zdarzyło mi się aby dany lakier zmieniał swój kolor (a nawet po trosze charakter) pod wpływem top coat'u. Obmyślając to mani, korzystałam z wzorników, wybierałam i zestawiałam ze sobą lakiery. Gdy już zdecydowałam się na konkretne kolory zaczęłam wyciągać buteleczki z szuflad: ,,No i gdzie jest do cholery, ten ,,Metallic Sapphire"?" Okazało się, że na wzorniku, zmienił się pod wpływem top coat'u (żeby było śmieszniej był zdecydowanie ładniejszy)! Gdyby nie ta zmiana, nie wybrałabym go do tego zdobienia. A o to różnica:


Zrobiłam test na tipsach. Na zdjęciu tips po prawej stronie jest pomalowany dwoma warstwami ,,Metallic Sapphire" a po lewej znajdują się jego dwie warstwy plus dwa różne top coat'y: Top Coat od Essence oraz Seche Vite. Musiałam sprawdzić obydwa, ponieważ na wzornikach użyłam topu od Essence, a przecież do paznokci wykorzystuję Seche (nie będę go marnować na wzorniki). I tak na górze lewego tipsa jest Seche (od połowy) a na dole Essence. Nie widać między nimi żadnej różnicy. 


Top coat'y jakby rozpuszczały w sobie granatowy pigment i w postaci przezroczystego granatowego żelu, osiadały na lakierze. Zupełnie jakbym wykorzystała metodę layeringu :-P Nie przejęłam się faktem zmiany wyglądu, bo przecież i tak zawsze używam na koniec zdobienia top coat, a efekt końcowy zdecydowanie bardziej mi odpowiada (w rzeczywistości lakier jest jeszcze bardziej granatowy).
Na sam koniec zamieszczam zdjęcie wzorników z użytymi w tym zdobieniu lakierami. Widać na nim delikatny efekt duochrome w ,,10 Sapphire".

Od lewej: ,,9 Cobalt", ,,165 Metallic Sapphire" i ,,10 Sapphire"

12 comments:

 1. Wow, zamurowało mnie! Przepiękne paznokcie! To zdobienie jest fantastyczne! :D

  ReplyDelete
 2. Ja się zachwyciłam! Piękne są!!!!!

  ReplyDelete
 3. Piękne <3 co kolejne Twoje zdobienie coraz bardziej zakochuję się w Twoich paznokciach :)

  ReplyDelete
 4. Coś pięknego wymalowałaś na paznokciach :)

  ReplyDelete
 5. Cudo! I stempelek świetny wybrałaś do tego :>

  ReplyDelete
 6. O świetne, pamiętam że były kiedyś dość podobne na blogu ale w ciepłej kolorystyce:)

  ReplyDelete
 7. Wooow, niesamowite, wręcz magiczne zdobienie *.* Masz cudowny kształt paznokci :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Takie tam szponki :-P Niedługo czeka je drobne skrócenie, robią się już niewygodne.

   Delete

Wszystkie komentarze są dla mnie bardzo cenne, a w szczególności te konstruktywne i krytyczne.
Spam będzie kasowany. Oferty ,,obserwowania za obserwowanie" również nie są mile widziane.
Zapraszam do komentowania.

Inanna

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 NAIL IT! by Inanna , Blogger