NEW STAMPING METHOD using POWDERS (Indigo HOLO MANIX Review & Comparison to other holo powders)

Hi, some time ago I came across a certain stamping nail art on Dance Legend site. It's nothing new but... it turned out the pattern was made with duochrome powder. As a stamping-maniac I had to test this method. And this is the result :-)

Hej, jakiś czas temu na stronie Dance Legend natrafiłam na zdobienie wykonane z wykorzystaniem metody stempelkowej. Niby nic nowego, ale... okazało się, że wzór jest odbity przy użyciu pyłku duochrome. Jako stemplomaniaczka musiałam przetestować te metodę. Oto co  tego wyszło :-)


In this nail art I used / W zdobieniu użyłam:
- Indigo "Protein Base"
- Indigo Gel Polish  "Mr. Black"
- Indigo "Dry Top"
- Indigo "Holo Manix" powder
- Indigo Easy Shape "Rosy" builder gel
- Indigo "Master Nail Art. 006" brush
- Indigo "Crystal Top Coat"
- B. Loves Plates "B.07 Beauty of Simplicity" stamping plate


Pattern before scraping the holo powder from the plate and picked up pattern on the stamper

As you can see, this method works :-) However, it's better to stamp the pattern on the dispersive layer - the effect will be more intensive.

Jak widzicie, metoda działa :-) Przy czym najlepiej jest odbić pyłek na lepką warstwę - efekt będzie znacznie mocniejszy.


On the middle and ring finger I decided to make some additional freehand holo pattern. I rubbed Holo Manix on layer without dispersion, and then with Indigo builder gel "Rosy" from Easy Shape line (it has a pink tint which is virtually invisible in such a thin layer) I painted some tribal patterns. This gel is denser than other classic builder gels (actually it' the densest gel that I've ever come across). Because of its consistency, the pattern doesn't spread around during painting. After curing the gel in a lamp I cleaned the surface of the nail with a cleaner and the holo pattern was finished :-D

Jeśli chodzi o środkowy i serdeczny paznokieć, zdecydowałam się na dodatkowe ręcznie zrobione holo zdobienia. Holo Manix położyłam na warstwę bez dyspersji, następnie budującym żelem Indigo z linii Easy Shape w odcieniu "Rosy" (delikatnie różowe zabarwienie kompletnie nie jest widoczne przy tak cienkiej warstwie) namalowałam tribalowe wzory. Żel ten jest o wiele bardziej gęsty od klasycznych żeli budujących (w zasadzie jest najgęstszym z jakim się spotkałam) - dzięki jego zwięzłej konsystencji wzór nie rozpływał się w trakcie malowania. Po utwardzeniu wzoru, przetarłam paznokcie cleanerem - holo wzorek był już gotowy :-D

Indigo "Holo Manix", Beauty World, Born Pretty Store holo powders
Maybe some of you can remember my post with holo powder comparison (KLICK!) from Born Pretty Store and Beauty World. On the picture above you can see how these powders look in comparison to Indigo "Holo Manix". I think that no additional commentary is necesary ;-)

Być może część z Was pamięta, że jakiś czas temu zrobiłam porównanie dwóch pyłków holo (KLIK!) - Born Pretty Store oraz Beauty World. Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć jak te pyłki wypadają na tle Indigo "Holo Manix". Myślę, że dodatkowy komentarz nie jest konieczny ;-)


What do you think of this powder stamping? I think that it's worth testing it out ;-)

I co sądzicie o pyłkowym stemplowaniu? Według mnie naprawdę warto przetestować tę metodę ;-)

https://www.indigo-nails.com/

You can also find me here 
Możecie mnie również znaleźć na

https://www.facebook.com/nailitbyinanna/   https://www.instagram.com/nail.it.by.inanna/   https://www.bloglovin.com/blogs/nail-it-by-inanna-10112201?referrer_context=blog_search_autocomplete


29 comments:

 1. ty to masz pomysły :) efekt jest ekstra

  ReplyDelete
  Replies
  1. To akurat nie moja inwencja twórcza ;-) Dziękuję!

   Delete
 2. Ciekawe ;) Raz próbowałam ale nic mi sie nie odbiło na stemplu ;) Pewnie kiedys znów spróbuję :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziwne... A rozprowadziłaś pacynką pyłek na całym wzorze? Metoda lakierowa na "brzeg wzoru" nie działa ;-) Może stempel nie był lepki? Chociaż ten mój przezroczysty Pueena ze zdjęcia tez nie jest lepki... no nie wiem.

   Delete
 3. piękne to zdobienie! kocham holo <3

  ReplyDelete
 4. Świetne! Jak zwykle z resztą :D

  ReplyDelete
 5. Przeczytałam wszystko ze 3 razy i dalej nie wiem jak to zrobiłaś. Pyłek wysypałaś na płytkę? Na sucho czepił się stempla? JAkieś mam zaćmienie dzisiaj:P

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dokładnie tak :-D Nie opisywałam procesu bo postępujesz tak samo jak z lakierem ;-) Tylko pyłek musisz położyć na cały wzróe - przeciąganie jak w przypadku lakieru nie zadziała :-P

   Delete
 6. Nie słyszałam o tej metodzie.. Nadal jednak nie planuję używać hybryd, więc póki co nic mi po niej ;)
  Ps. Zdobienie wyszło bardzo fajnie, zwłaszcza środkowe palce z ręcznym zdobieniem.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ten sposób możesz spróbować i na klasycznym lakierze - pyłek powinien się przyczepić do klasycznego podeschniętego paznokcia ;-)
   Dziękuję! Takie tam spontaniczne zawijasy - jak mnie pędzelek poniósł tak zostało :-D

   Delete
 7. Już widziałam filmy, w których wykorzystywano tę metodę, ale zawsze jakoś myślałam, że to takie naciągane ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. A tu niespodzianka :-D Też nie wierzyłam, że to ma prawo działać... podchodziłam mocno sceptycznie, tak jak i Ty ;-) Gdy pobrałam za pierwszym razem wzór i zobaczyłam, że jest idealny (jest to też kwestia dobrze wyżłobionej płytki) byłam naprawdę zaskoczona :-)

   Delete
 8. Paznokcie z ręcznym zdobieniem wyglądają super, na pozostałych efekt jest słabszy, ale też ciekawy ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję :-) Jest słabszy bo pyłek daje delikatny efekt - duochromowy też nie będzie bardzo widoczny ;-)

   Delete
 9. Ciekawa metoda. Ja niestety nie mam pyłków, bo wciąż nie używam na sobie hybryd ;) Robię tylko rodzinie, a niestety nikt nie zdecyduje się na taki błysk :P
  ~Wer

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sądzę, że pyłek powinien się przetransferować ze stempla na podeschnięty paznokieć ;-)
   W jeden pyłek możesz zainwestować ;-P Ja bym to zrobiła z czystej ciekawości :-D

   Delete
 10. Super! Widziałam już gdzieś video z tym sposobem stemplowania i mam zapisane do wypróbowania w najbliższym czasie :)
  Fajnie, że pokazałaś porównanie tych trzech holo! Szukałam podobnego gdy kupowałam swój pyłek i ostatecznie wybrałam Indigo, bo mogę kupić ich rzeczy stacjonarnie :) Ale jestem ciekawa, który z tych trzech najbardziej Tobie się podoba? Który jest najbardziej holo? :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Koniecznie stestuj ;-P Na pewno Ci się spodoba ta metoda :-D
   No to trochę się spóźniłam :-P
   Najmocniejszy efekt i najgładszą taflę zdecydowanie daje pyłek od Indigo - jest najdrobniej zmielony z ich wszystkich. BPS to takie trochę oszukane holo ale tez może mieć swój urok jeśli nie chcemy aż takiego jednorożca na paznokciach :-D

   Delete
 11. Kurcze, jestem teraz ciekawa jak to będzie na zwykłym lakierze, aczkolwiek dośść "blado" wygląda ten wzór, może którąś z płytek Petla z głębokim żłobieniem? Muszę skombinować jakiś pyłek!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na zwykłym może być średnio widoczny z racji na nielepiącą się bazę ;-) Petla nic nie da - tylko tyle, że być może nabierzesz więcej pyłku i dwa razy odbijesz wzór bez jego pobierania. Na paznokciu zostaje "wierzchnia" warstwa pyłku ze stempla. A na stemplu po odbiciu zostaje delikatny wzór, który niestety jest zbyt słabo widoczny aby ostemplować drugiego paznokcia.

   Delete
  2. Ale mogę na bazę peel off Unt, albo na Bondera - są jakby lekko lepkie. Nie tak jak hybryda, ale bardziej niż lakier. Popróbuję.

   Delete

Wszystkie komentarze są dla mnie bardzo cenne, a w szczególności te konstruktywne i krytyczne.
Spam będzie kasowany. Oferty ,,obserwowania za obserwowanie" również nie są mile widziane.
Zapraszam do komentowania.

Inanna

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 NAIL IT! by Inanna , Blogger