Moyra "Crystal Stone Stamping" set - Review & Tutorial

Hi! In the previous post I showed you a nail art in which I used Moyra "Crystal Stone Stamping" set. It's a system that allows us to stamp with rhinestones without necessity of orduous placement. Sounds great, right? If you are curious of how it works in practise, please keep on reading :-)

Cześć! W poprzednim wpisie pokazywałam zdobienie, w którym wykorzystałam zestaw Moyry  "Crystal Stone Stamping". Jest to system pozwalający na stemplowanie kryształkami bez konieczności ich mozolnego układania. Brzmi niesamowicie, prawda? Jeśli jesteście ciekawi jak sprawdza się on w praktyce zapraszam do dalszego czytania :-)


"Crystal Stone Stamping" set contains / Zestaw "Crystal Stone Stamping" zawiera:
- a stamping plate with trace / płytkę do stemplowania z tacką
- a clear flat stamper / przezroczysty płaski stempel
- a brush for placing the rhinestones on plate / pędzelek do "naganiania" kryształków
- a wax pencil / woskowy ołówek
- 500 ss3 rhinestones / 500 kryształków ss3


Two most important elements in this set are the stamping plate and the stamper. I would like to focus on them.

Dwoma najważniejszymi elementami tego zestawu są płytka oraz stempel. I to właśnie nim chciałabym poświęcić najwięcej uwagi.


The stamping plate is 12,5 x  6,5cm. On the back side there are delicate, floral grooves (btw, I saw them only after I dropped the plate and it fell upside down forcing me to take some more pictures ;-P). There are 10 patterns. The largest one is 1,4 x 2,2cm. There is also a tray attached to this plate, in which we can gather excess rhinestones and then put them back in the jar.

Płytka ma wymiary 12,5 x  6,5cm. Z tyłu znajdują się delikatne, floralne wzory (btw, zobaczyłam je dopiero wtedy gdy płytka wyślizgnęła mi się z ręki i upadła do góry nogami - i tak oto musiałam zrobić dodatkowe zdjęcia :-P). Znajduje się na niej 10 wzorów. Największe z nich mają 1,4 x 2,2cm. Do płytki jest dołączona tacka do której zgarniamy nadmiar kryształków, po czym zsypujemy je z powrotem do słoiczka.


The stamper is quite unusual. It's a little more firm than typical clear stampers, but not so much to make the whole stamping process harder. It's worth noticing the fact that it's totally flat, like a table top ;-)

Stempel jest dość nietypowy. Jest odrobinę twardszy od typowych przezroczystych stempli, jednak nie na tyle aby utrudnić nam stemplowanie. Warto również zwrócić uwagę iż jest on całkowicie płaski, niczym blat stołu ;-)


The stamping process is dead easy. We have to pour the rhinestones on the plate's surface, sweep them into the pattern cavities with the brush, pick-up them with the stamper and place them on a nail surface.

Jeśli chodzi o sam proces stemplowania jest on dziecinnie prosty. Wysypujemy kryształki na płytkę, zagarniamy je pędzelkiem do wgłębień wzoru, pobieramy kryształki za pomocą stempla i przykładamy do powierzchni paznokcia.


The important issue is how to attach the rhinestones. Moyra recommends their "Fixing Gel" (noticeable on the first picture). It's a light-curing glue with a brush. We have to apply a thin layer (it's very important, because otherwise the rhinestones are going to slide madly in all directions) on a nail surface, stamp the rhinestone pattern, and then cure the nail in a lamp. This glue is incredibly strong. I officialy announce that it's my number one! The only downside is that it has a dispersive layer which can be hard to remove from "crystal nail". However, in case of sparsely placed decoration elements there is no such problem ;-)

Pozostaje jeszcze kwestia mocowania kryształków. Moyra zaleca produkt "Fixing Gel" (widoczny na pierwszym zdjęciu). Jest to klej światłoutwardzalny w pędzelku. Należy nanieść cienką warstwę (jest to bardzo ważne, w przeciwnym razie kryształki będą nam się ślizgać jak szalone) na powierzchnię paznokcia, odbić wzór z kryształkami i utwardzić w lampie. Klej jest niesamowicie mocny, oficjalnie ogłaszam, że znalazłam mój numer jeden wśród klei do ozdób! Jedyny minus to fakt, iż posiada on warstwę dyspersyjną - przemycie paznokcia w kryształkach może być sporym wyzwaniem :-P Jednak w przypadku pojedynczych ozdób nie stanowi to większego problemu ;-)There is another important issue, which is worth discussing - the nail's C curve. In case of small patterns this problem doesn't exist. But if we want to stamp a whole-nail pattern on a nail with big C curve, the rhinestones can slide to the side of our nail and some of them may have to be individually moved. I think that the producer anticipated this situation, adding the wax pencil to the set. It's also very useful to flip the last stubborn rhinestone on the plate :-)

Jest jeszcze jedna ważna kwestia, którą warto poruszyć - krzywa C paznokcia. W przypadku mniejszych wzorów problem ten nie występuje. Jednak gdy chcemy odbić całopaznokciowy wzór na paznokciu z dużą krzywą, kryształki mogą nam się rozjechać po bokach i kilka z nich trzeba będzie poprawić ręcznie. Myślę, że producent przewidział taką sytuację dodając do zestawu woskowy ołówek. Jest on również przydatny do odwrócenia ostatniego, niesfornego kryształka na płytce :-)


If you are not a big fan of classic silver crystal stones attached to this set, you can buy other colors. This plate is for rhinestones in standard sss3 size. They are available in a great range of colors.

Jeśli nie jesteśmy fanami klasycznych, srebrnych cyrkonii dołączonych do zestawu, bez problemu możemy na własną rękę dokupić inne kolory. Płytka jest przeznaczona do kryształków w rozmiarze ss3, które występują w naprawdę sporej gamie kolorystycznej.


To sum up :-D I trully recommend "Crystal Stone Stamping" set. It's an innovative gadget that can make working with rhinestones much easier. But for me, it's also a nail art oddity. I thought that nothing could surprise me in the stamping world. I was wrong! If you would like to see more pictures of the nail art above, please klick here on the previous post. For the next one I'm working on a review of a stamping foil polish :-) Does it sound intriguing?  See you soon!

Podsumowując :-D Szczerze polecam zestaw "Crystal Stone Stamping". Jest to innowacyjny gadżet, ułatwiający pracę z kryształkami. Ja natomiast, dodatkowo traktuję go jako paznokciową ciekawostkę. Naprawę myślałam, że w kwestii stemplowania już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. A tu taka niespodzianka! Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć powyższego zdobienia zapraszam do poprzedniego wpisu. W następnym natomiast, szykuję recenzję lakieru do stemplowania folią transferową :-D Brzmi ciekawe, prawda? Do następnego!You can also find me here 
Możecie mnie również znaleźć na

https://www.facebook.com/nailitbyinanna/   https://www.instagram.com/nail.it.by.inanna/   https://www.bloglovin.com/blogs/nail-it-by-inanna-10112201?referrer_context=blog_search_autocomplete14 comments:

 1. Genialnie to sobie wymyslili, naprawde :D. Musze sie zaopatrzyć w to cudo: )

  ReplyDelete
  Replies
  1. Prawda? :-D Ja jestem pod ogromnym wrażeniem :-)

   Delete
 2. Pierwsze słyszę o takim cudaku. Wygląda oryginalnie i ciekawie :) Gdybym tylko częściej bawiła się cyrkoniami na pewno bym się tym bliżej zainteresowała :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Gdy zrobiłam jeden cały kryształowy paznokieć już wiem, że na tym jednym razie na pewno się nie skończy ;-) Tylko następny pazur w cyrkoniach zrobiłabym z różnymi wielkościami... a tu już się ten zestaw nie sprawdzi :-/

   Delete
 3. Świetne rozwiązanie jeśli ktoś używa dużo cyrkonii i perełek. :D

  ReplyDelete
 4. Na pewno jest to spore ułatwienie np. w salonie kosmetycznym - spora oszczędność czasu bo nie trzeba układać ręcznie - a niech jeszcze kilka pań jedna po drugiej chce cyrkonie na całym paznokciu i może człowieka szlag trafić jakby miał to ręcznie nakładać :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kiedyś widziałam jakiś filmik, jak dziewczyna rozsypała na kartce cyrkonie, ułożyła je i przeniosła stemplem na paznokcia :)

   Delete
  2. Tak, zdecydowanie jest to salonowe ułatwienie ;-) Ciekawe... tylko to układanie też trochę zajmuje - to prawie to samo co na paznokciu :-)

   Delete
 5. Dzisiaj właśnie się natknęłam na te kryształki i zastanawiałam się "z czym to się je" - dziękuję za wyjaśnienie :P ciekawa propozycja.... Ja niecierpliwie czekam na recenzję tej folii - jestem na nią nakręcona na maxa :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Miło mi, że pomogłam :-D Miałam wyczucie czasu :-P
   Już niebawem będzie wpis o tym lakierze ;-)

   Delete
 6. Wow, ten gadżet wygląda naprawdę genialnie!

  ReplyDelete
 7. Widziałam to już kiedyś i już wtedy zapragnęłam tego. Niestety nigdzie na to nie trafiłam, a jakiś czas temu widziałam to właśnie w Moyrze :D
  Chyba szykują się zakupy w Moyrze :D

  ReplyDelete

Wszystkie komentarze są dla mnie bardzo cenne, a w szczególności te konstruktywne i krytyczne.
Spam będzie kasowany. Oferty ,,obserwowania za obserwowanie" również nie są mile widziane.
Zapraszam do komentowania.

Inanna

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 NAIL IT! by Inanna , Blogger