Pierwszy raz z Donegal + zdobienie / The first time with Donegal + Nail Art

W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam pokazać moje pierwsze zdobienie z wykorzystaniem lakierów firmy Donegal. Jakiś czas temu odezwała się do mnie Pani Izabela i zaproponowała mi przetestowanie ich lakierów z serii Beauty Shine. Akurat  wtedy skończył mi się mój czarny lakier z Catrice i już planowałam iść do drogerii po kolejne czarne mazidło. To się nazywa szczęście :-D 

In this post I want to show you my first nail art with Donegal’s nail polishes. Some time ago Ms Izabela wrote to me and asked me if I would test their nail polishes from Beauty Shine line.  Just at that time I had run out of black nail polish by Catrice and was planning to go o the drug store and buy another black liniment. What a luck :-D


Po przejrzeniu oferty Donegal na ich stronie internetowej (KLIK!), zdecydowałam zdać się na Panią Izabelę w kwestii wyboru pozostałych kolorów - podałam tylko swoje przybliżone kolorystyczne preferencje :-) Dodatkowo poprosiłam o dorzucenie metalowego szafirowego pilniczka do paznokci z motywem zebry - mój, ulubiony metalowy pilnik powoli tracił właściwości ścierne i praca z nim stawała się coraz bardziej uciążliwa. Wiem, że zaleca się używanie papierowych lub szklanych pilników jednak przy moich pancernych paznokciach nie do końca się one sprawdzają :-/ A oto jak wyglądała moja paczka:

After looking through Donegal’s offer on their website (KLICK!), I decided to count on Ms Izabela in case of choosing colors – I only told her my estimated color preferences :-) Additionally, I asked for a metal sapphire nail file with  zebra pattern – my favorite old one slowly starts to lose it’s abrasive properties. I know that paper and glass files are highly recommended, but they don’t do the right job on my armored nails :-/ And here is how my parcel looks like:

 

Ostatecznie w paczce znalazły się dwa lakiery z serii Beauty Shine w odcieniach Black Dress (KLIK!) i Classic Maroon (KLIK!), pilnik szafirowy z wzorem zebry (KLIK!) oraz złoty brokat (KLIK!).

Eventually in the parcel I found two nail polishes in Black Dress (KLICK!) and Classic Maroon (KLICK!) from Beauty Shine series, sapphire nail file with zebra pattern (KLICK!) and gold glitter (KLICK!).Bazą zdobienia jest Black Dress. Pełne krycie uzyskujemy po dwóch warstwach. Pędzelek jest cienki, wygodny przy malowaniu. Końcówki paznokci wycieniowałam lakierem Classic Maroon.

The base for this nail art are two coats of Black Dress nail polish. The brush is small and very comfortable in painting. I painted the tips of my nails with Classic Maroon nail polish. 


Dawno nie robiłam gradientu kremowymi lakierami i... już wiem dlaczego :-P Kremowy gradient to złoooo - bardzo trudno uzyskać jest idealne tonalne przejście. 

I haven’t made a gradient with cream nail polishes for a long time… and now I know why :-P It is pure evil – it’s hard to get a perfect transition. 


Następnie z płytki MyOnlineShop JR-41 odbiłam wzór lakierami Mundo de Uñas w odcieniach "23 Chocolate" "57 Taupe" . Odbity stempel zabezpieczyłam Seche Vite. 

Next, I stamped a pattern from MyOnlineShop JR-41 plate with "23 Chocolate" and "57 Taupe" stamping nail polishes by Mundo de Uñas. Then I covered everything with Seche Vite top coat. 


Podsumowując - z czerni jestem bardzo zadowolona. Lakier łatwo się rozprowadza i ma wygodny pędzelek. Niestety nie jest to jednowarstwowiec jak w przypadku Catrice, nie mniej jednak krycie po dwóch warstwach też uważam za dobry wynik ;-) Na sam koniec zamieszczam zdjęcia lakierów wykorzystanych w zdobieniu. 

To sum up, I’m very satisfied with the black nail polish. Its application is very smooth and it has a handy brush. Unfortunately it’s not a one layer nail polish like Catrice, but covering with two layers is also a good result ;-) At the end I publish a picture with nail polishes that I used in this nail art.


Donegal "Black Dress" i "Classic Maroon", Mundo de Uñas "23 Chocolate" "57 Taupe"27 comments:

 1. Nie używałam nigdy metalowych pilników. Jak zaczęłam dbać o paznokcie jak byłam nastolatką (:D) to już był szał na papierowe jako jedyne słuszne. Ale moje paznokcie są delikatne więc może i dobrze :) Ładne paznokcie:) Ja nie jestem perfekcjonistką jeśli chodzi o gradienty, ostatnio rzadko je robię, może podświadomość działa i mówi mi że słabo mi to wychodzi :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. U mnie zawsze pojawia się światełko na słowo ,,jedyne słuszne" - nie mniej jednak spróbowałam i doszłam do wniosku, że metalowy pilnik działa znacznie szybciej ;-) Choć papierowe też są miłe w obsłudze. Szklane natomiast... jeszcze nie spotkałam się z takim, który by mnie zadowolił - są po prostu za delikatne.
   Dziękuję! Myślę, że przesadzasz :-D

   Delete
 2. Ja też używam metalowego pilnika :D papierowymi to bym musiała piłować trzy godziny :D Śliczne zdobienie :) uwielbiam te Twoje cieniowane stemple :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ha! Ktoś mnie rozumie :-D Dziękuję ślicznie!

   Delete
 3. Gradient kremami jak się udaje, to jest piękny! Może i zuo, ale jakie urocze ;) Lakiery jak lakiery, ale pilnik uroczy, zdobienie boskie, bo gradient, bo stemple, teraz czekam na ten brokat! Już ty coś z nim wymyślisz - a zapowiada się błyskotliwie :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Prawda :-) Mi przeszkadza w kremach to, że trzeba nad nimi dłużej posiedzieć aby uzyskać przyjemny dla oka efekt.
   No masz, a ja miałam w planach sobie odpuścić ten brokat... przemyślę to :-P Lakiery jak lakiery - masz rację, nie jest to żaden holo szał ani inne magiczne wykończenie. Nie mniej jednak czerń bardzo mi się przyda i na bank ją wykończę :-)

   Delete
 4. Boski gradient :D a z tymi stemplami wygląda rewelacyjnie :D

  ReplyDelete
 5. Bardzo eleganckie mani Ci wyszło.. :)Na szczęście jeżeli jakiekolwiek niedociągnięcia w gradiencie są, to stempel wszystko zakrywa, więc nie ma się czym przejmować ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Akurat ten gradient jest ok ;-) Ale co do stempla to masz rację - często potrafi uratować "bazę" :-D
   Dziękuję :-)

   Delete
 6. ja używam piliki papierowe i szklany, metalowe kiedyś używałam, ale jakoś się nie zaprzyjaźniłam z nimi. mani wyszło ci świetnie!

  ReplyDelete
  Replies
  1. To ja mam w zasadzie na odwrót :-) Dziękuję!

   Delete
 7. Świetne mani! Bardzo ładny gradient i fantastyczny wzorek :)

  ReplyDelete
 8. A ja tam nie widzę zbytniej różnicy w stanie moich paznokci po pilniczku metalowym czy papierowym. Więc używam raz jednego, raz drugiego :) Uwielbiam stemple na gradiencie - ślicznie Ci wyszło :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja widzę tylko w czasie piłowania - przy papierowym mam wrażenie, że zajmuje mi to wieczność :-P
   Dziękuję!

   Delete
 9. Pilniki mam metalowe i papierowe... szklanych nie lubię /: .Bardzo fajnie wyszło.

  ReplyDelete
 10. Pilniki mam metalowe i papierowe... szklanych nie lubię /: .Bardzo fajnie wyszło.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja również - według mnie zupełnie nie zbierają materiału. I jeszcze ta krawędź, którą nie można dojść do boków paznokci.
   Dziękować :-)

   Delete
 11. efekt jest niesamowity! nawet jeśli coś poszło nie po Twojej myśli, to na zdjęciach tego nie widać :D świetny wzór stempla

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję! Akurat gradient wyszedł, tylko był strasznie czasochłonny ;-)

   Delete
 12. Czarny lakier z Catrice kryje jedną warstwą? :ooo
  Pazurki śliczne jak zwykle ;) a co do pikników to używam takiego jaki wpadnie mi w ręce, wiec nie mam nic do metalowych :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aha, jedna grubsza warstwa i malowanie z głowy ;-)
   Dziękuję!

   Delete
  2. W takim razie muszę go mieć ;)

   Delete
  3. W takim razie muszę go mieć ;)

   Delete
 13. Ooooo rany. Nie wierzę!!! Prawie pół roku nie byłam u Ciebie!?!? Przegięcie...


  Bardzo fajne zdobienie.

  ReplyDelete

Wszystkie komentarze są dla mnie bardzo cenne, a w szczególności te konstruktywne i krytyczne.
Spam będzie kasowany. Oferty ,,obserwowania za obserwowanie" również nie są mile widziane.
Zapraszam do komentowania.

Inanna

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 NAIL IT! by Inanna , Blogger