Jesień na paznokciach

Jesień... gdy robiłam to zdobienie była piękna, ciepła i kolorowa. A teraz co? Wystarczy spojrzeć za okno. Brrr...
Zdobienie to zmalowałam na konkurs u Weroniki. Zwycięska praca jest po prostu fantastyczna :-) Możecie ją zobaczyć wraz z wyróżnionymi pracami, o tu.
Jako bazy użyłam lakieru z firmy KleanColor w odcieniu ,,50 Cappuchino". Następnie położyłam na niego dwie warstwy lakieru od Lovely z serii Blink Blink ,,nr 05". Na początku chciałam użyć samego Blink Blink, bez bazy pod spodem, ale niestety aby uzyskać dobre krycie musiałabym położyć około czterech warstw (a może i więcej, mam bardzo białe końcówki paznokci).


Gdy już uporałam się z wszystkimi warstwami, odbiłam stempel z motywem liści przy pomocy  czarnego lakieru do stempli Konad. Mam wrażenie, że nie poradziłabym sobie z ładnym rozmieszczaniem liści na paznokciach, tym bardziej że lubię powtarzalność wzoru, którą dają stemple :-)


Po odbiciu liści, użyłam matowego topu od Lovely. Ogólny zamysł tego zdobienia polega na połączeniu dwóch różnych wykończeń.


Dalszą część zdobienia robiłam już farbkami akrylowymi :-) Każdy odbity liść wypełniłam czerwoną, pomarańczową, żółtą i zieloną farbką akrylową.


Ponieważ udało mi się powyjeżdżać za kontury, musiałam je potem poprawić cieniutkim pędzelkiem i czarną farbką :-P No a jak już robiłam kontury, to stwierdziłam, że właściwie żyłki na liściach też by się przydały :-)


Na sam koniec nałożyłam na listki małym pędzelkiem do zdobień Top Coat od Essence (bałam się, czy aby Seche nie rozmaże mi wzorów). W ten sposób uzyskałam różnorodne wykończenie na paznokciach :-)


Najbardziej jestem zadowolona z efektu ,,mat/błysk" jaki udało mi się uzyskać. Niestety na zdjęciach jest on średnio widoczny :-( No i zakochałam się w ,,Piątce" z Blink Blink. Jest to na tyle specyficzny lakier, że albo się go kocha, albo nienawidzi :-P
7 comments:

 1. Ciekawie wygląda na podkładzie z blink blink ;]

  ReplyDelete
  Replies
  1. Miałam ochotę pokazać tego ,,buraska" z Blink Blink w korzystnym świetle, że jednak da się z nim coś sensownego zrobić i że w końcu do czegoś pasuje :-P

   Delete
 2. Piękna ta jesień na Twoich paznokciach, te listki są takie ładne, delikatne :)

  ReplyDelete
 3. Świetne zdobienie, bardzo mi się podoba :)

  ReplyDelete

Wszystkie komentarze są dla mnie bardzo cenne, a w szczególności te konstruktywne i krytyczne.
Spam będzie kasowany. Oferty ,,obserwowania za obserwowanie" również nie są mile widziane.
Zapraszam do komentowania.

Inanna

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 NAIL IT! by Inanna , Blogger